United Chemi-Con ESMH351VNN221MR30T
ESMH351VNN221MR30T picture photo
Mfg. Part Number
ESMH351VNN221MR30T
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP
Datasheet Download
ESMH351VNN221MR30T.pdf
Availability of ESMH351VNN221MR30T
QUANTITY
ESMH351VNN221MR30T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMH351VNN221MR30T
Internal Part NumberEIS-ESMH351VNN221MR30T
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.13 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.44A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMH351VNN221MR30T
Related LinksESMH351VN, ESMH351VNN221MR30T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMH351VNN221MR30T Details Description
Related parts for ESMH351VNN221MR30T
LED 594NM AMBER PWR SMD 7 X 7 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15V OUT 1W datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN ECONOSEAL CAP 1POS NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28SO datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 90D A/T datasheet.pdf
FUSE MIDGET 3A 600V FAST-ACTING datasheet.pdf