United Chemi-Con ESMM451VSN331MQ50S
ESMM451VSN331MQ50S picture photo
Mfg. Part Number
ESMM451VSN331MQ50S
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
ESMM451VSN331MQ50S.pdf
Availability of ESMM451VSN331MQ50S
QUANTITY
ESMM451VSN331MQ50S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMM451VSN331MQ50S
Internal Part NumberEIS-ESMM451VSN331MQ50S
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.005 Ohm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.12A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMM451VSN331MQ50S
Related LinksESMM451VS, ESMM451VSN331MQ50S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMM451VSN331MQ50S Details Description
Related parts for ESMM451VSN331MQ50S
IC XLATOR LVPECL-LVTTL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC BATTERY CONTROLLER 6-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ24B M32 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf