United Chemi-Con ESMQ201ELL4R7MF11D
ESMQ201ELL4R7MF11D picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ201ELL4R7MF11D
Brief Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ201ELL4R7MF11D.pdf
Availability of ESMQ201ELL4R7MF11D
QUANTITY
ESMQ201ELL4R7MF11D Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ201ELL4R7MF11D
Internal Part NumberEIS-ESMQ201ELL4R7MF11D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current50mA
Impedance-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ201ELL4R7MF11D
Related LinksESMQ201EL, ESMQ201ELL4R7MF11D Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ201ELL4R7MF11D Details Description
Related parts for ESMQ201ELL4R7MF11D
IC 10MHZ CMOS ESCC/2 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 3.8A 51 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 SKT RECP datasheet.pdf
150UF 100V 15X30MM 105C 10000H datasheet.pdf