United Chemi-Con ESMQ201VSN152MA30S
ESMQ201VSN152MA30S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ201VSN152MA30S
Brief Description
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
ESMQ201VSN152MA30S.pdf
Availability of ESMQ201VSN152MA30S
QUANTITY
ESMQ201VSN152MA30S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ201VSN152MA30S
Internal Part NumberEIS-ESMQ201VSN152MA30S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance1500µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.87A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ201VSN152MA30S
Related LinksESMQ201VS, ESMQ201VSN152MA30S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ201VSN152MA30S Details Description
Related parts for ESMQ201VSN152MA30S
CAP THIN FILM 27PF 25V 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220ML datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=400FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TXRX 9XSTREAM 100MW MMCX 9600BPS datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 10KOHM 0.1% 0.16W J LEAD datasheet.pdf