United Chemi-Con ESMQ350ELL221MHB5D
ESMQ350ELL221MHB5D picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ350ELL221MHB5D
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ350ELL221MHB5D.pdf
Availability of ESMQ350ELL221MHB5D
QUANTITY
ESMQ350ELL221MHB5D Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ350ELL221MHB5D
Internal Part NumberEIS-ESMQ350ELL221MHB5D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current385mA
Impedance-
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ350ELL221MHB5D
Related LinksESMQ350EL, ESMQ350ELL221MHB5D Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ350ELL221MHB5D Details Description
Related parts for ESMQ350ELL221MHB5D
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 420V 150A MS013 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG NAT SHLD 3000' datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DIE ASP-P-5QD1087E2 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 7A 30 MOHM TH datasheet.pdf
FERRITE CORE EFD 2.15UH N97 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM 209/20 V0 datasheet.pdf
MC6 24VDC RLY OSSD SFTY CONT W/5 datasheet.pdf