United Chemi-Con ESMQ351ELL220MK20S
ESMQ351ELL220MK20S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ351ELL220MK20S
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ351ELL220MK20S.pdf
Availability of ESMQ351ELL220MK20S
QUANTITY
ESMQ351ELL220MK20S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ351ELL220MK20S
Internal Part NumberEIS-ESMQ351ELL220MK20S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current185mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ351ELL220MK20S
Related LinksESMQ351EL, ESMQ351ELL220MK20S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ351ELL220MK20S Details Description
Related parts for ESMQ351ELL220MK20S
RES SMD 3.57K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NC 15A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS 3A RT ANGL DIP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 933MHZ FBGA datasheet.pdf