United Chemi-Con ESMQ3B1VSN821MR45W
ESMQ3B1VSN821MR45W picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ3B1VSN821MR45W
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP
Datasheet Download
ESMQ3B1VSN821MR45W.pdf
Availability of ESMQ3B1VSN821MR45W
QUANTITY
ESMQ3B1VSN821MR45W Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ3B1VSN821MR45W
Internal Part NumberEIS-ESMQ3B1VSN821MR45W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating315V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.25A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ3B1VSN821MR45W
Related LinksESMQ3B1VS, ESMQ3B1VSN821MR45W Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ3B1VSN821MR45W Details Description
Related parts for ESMQ3B1VSN821MR45W
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 25W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 10.24MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 50MM SILVR PWR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 69.8 OHM 1% 20W datasheet.pdf