Vishay/Dale CMF55332K00FHR6
CMF55332K00FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55332K00FHR6
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55332K00FHR6.pdf
Availability of CMF55332K00FHR6
QUANTITY
CMF55332K00FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55332K00FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF55332K00FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55332K00FHR6
Related LinksCMF5533, CMF55332K00FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55332K00FHR6 Details Description
Related parts for CMF55332K00FHR6
RES SMD 604 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN INSERTER 114 POS RECPT datasheet.pdf
CONN SOCKET CROWN EDGE 30POS GLD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 47K OHM 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL DF4 CRIMPING ACCESSORY datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 34POS SMD datasheet.pdf