United Chemi-Con ESMQ401ELL470ML25S
ESMQ401ELL470ML25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ401ELL470ML25S
Brief Description
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ401ELL470ML25S.pdf
Availability of ESMQ401ELL470ML25S
QUANTITY
ESMQ401ELL470ML25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ401ELL470ML25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ401ELL470ML25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current280mA
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ401ELL470ML25S
Related LinksESMQ401EL, ESMQ401ELL470ML25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ401ELL470ML25S Details Description
Related parts for ESMQ401ELL470ML25S
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC CLK GEN FIBRE CH 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
62 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf