Rohm Semiconductor ESR03EZPF1102
ESR03EZPF1102 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPF1102
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPF1102.pdf
Availability of ESR03EZPF1102
QUANTITY
ESR03EZPF1102 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPF1102
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPF1102
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPF1102
Related LinksESR03E, ESR03EZPF1102 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPF1102 Details Description
Related parts for ESR03EZPF1102
RES 390 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 44POS 5A datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLUE 100' datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf