Rohm Semiconductor ESR03EZPF9R10
ESR03EZPF9R10 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPF9R10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPF9R10.pdf
Availability of ESR03EZPF9R10
QUANTITY
ESR03EZPF9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPF9R10
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPF9R10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPF9R10
Related LinksESR03E, ESR03EZPF9R10 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPF9R10 Details Description
Related parts for ESR03EZPF9R10
VARISTOR 14.4V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 2POS datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 98POS VERT PCB datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 48POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 7GHZ 16QFN datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 2.2 OHM 0603 SMD datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
09+09 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf
CRYSTAL 28.63636 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf