Rohm Semiconductor ESR03EZPJ825
ESR03EZPJ825 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ825
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ825.pdf
Availability of ESR03EZPJ825
QUANTITY
ESR03EZPJ825 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ825
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ825
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ825
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ825 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ825 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ825
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RESISTOR 220 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 520MA 360 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 399MA 1.3 OHM datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
FORK VINYL INSULATED HIGHLAND datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5W 4320 WIDE datasheet.pdf