Rohm Semiconductor ESR03EZPJ913
ESR03EZPJ913 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ913
Brief Description
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ913.pdf
Availability of ESR03EZPJ913
QUANTITY
ESR03EZPJ913 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ913
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ913
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ913
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ913 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ913 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ913
IC OPAMP GP 24MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO -9V 1.5A TO220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC ARM CORTEX MCU 128KB 100LFBGA datasheet.pdf
ADAPTER DGTL DEBUG RF datasheet.pdf
IC POWER LI-ION CHARGER 28-QFN datasheet.pdf
INSERT FEMALE 8POS CRIMP datasheet.pdf