Rohm Semiconductor ESR10EZPF10R5
ESR10EZPF10R5 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF10R5
Brief Description
RES SMD 10.5 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF10R5.pdf
Availability of ESR10EZPF10R5
QUANTITY
ESR10EZPF10R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF10R5
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF10R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF10R5
Related LinksESR10E, ESR10EZPF10R5 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF10R5 Details Description
Related parts for ESR10EZPF10R5
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.25W MONO 8SON datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MICRO 9C P 36" YEL JACKS NI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf