Rohm Semiconductor ESR10EZPF11R8
ESR10EZPF11R8 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF11R8
Brief Description
RES SMD 11.8 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF11R8.pdf
Availability of ESR10EZPF11R8
QUANTITY
ESR10EZPF11R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF11R8
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF11R8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF11R8
Related LinksESR10E, ESR10EZPF11R8 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF11R8 Details Description
Related parts for ESR10EZPF11R8
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 672BGA datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 500K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 40SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIP CABLE 18POS datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.54MM datasheet.pdf