Rohm Semiconductor ESR10EZPF1203
ESR10EZPF1203 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1203
Brief Description
RES SMD 120K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1203.pdf
Availability of ESR10EZPF1203
QUANTITY
ESR10EZPF1203 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1203
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1203
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1203 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1203
DIODE SCHOTTKY 45V 16A TO220AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8DSBGA datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FPBGA datasheet.pdf
DSUB 44 M CRIMP CLIN G50 CAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf