Rohm Semiconductor ESR10EZPF1433
ESR10EZPF1433 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1433
Brief Description
RES SMD 143K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1433.pdf
Availability of ESR10EZPF1433
QUANTITY
ESR10EZPF1433 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1433
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1433
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1433
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1433 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1433 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1433
IC REG CTRLR SGL 2.5V SOT23A-5 datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 12"W datasheet.pdf
CAP CER 9100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROGR 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 6A ROCKER datasheet.pdf