Rohm Semiconductor ESR10EZPF14R7
ESR10EZPF14R7 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF14R7
Brief Description
RES SMD 14.7 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF14R7.pdf
Availability of ESR10EZPF14R7
QUANTITY
ESR10EZPF14R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF14R7
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF14R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF14R7
Related LinksESR10E, ESR10EZPF14R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF14R7 Details Description
Related parts for ESR10EZPF14R7
JUMPER-H1507TR/A3048S/H1507TR12" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
FUSE 9A 500V MIDGET T/D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 34A LFPAK datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 900MA 7.3 MOHM datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf