Amphenol Industrial MS3102R20-15P
MS3102R20-15P picture photo
Mfg. Part Number
MS3102R20-15P
Brief Description
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3102R20-15P.pdf
Availability of MS3102R20-15P
QUANTITY
MS3102R20-15P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102R20-15P
Internal Part NumberEIS-MS3102R20-15P
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert20-15
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102R20-15P
Related LinksMS3102, MS3102R20-15P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102R20-15P Details Description
Related parts for MS3102R20-15P
CABLE APPLE NETWORK MDIN3 10M datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE P2PAK datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 4POS datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
POT SLIDE 20K OHM .05W 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf