Rohm Semiconductor ESR10EZPF1584
ESR10EZPF1584 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1584
Brief Description
RES SMD 1.58M OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1584.pdf
Availability of ESR10EZPF1584
QUANTITY
ESR10EZPF1584 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1584
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1584
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1584
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1584 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1584 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1584
SENSOR 75PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA GOLD datasheet.pdf
IC ETHERN CONV 1GBPS 68TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf