Rohm Semiconductor ESR10EZPF1803
ESR10EZPF1803 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1803
Brief Description
RES SMD 180K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1803.pdf
Availability of ESR10EZPF1803
QUANTITY
ESR10EZPF1803 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1803
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1803
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1803
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1803 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1803 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1803
CONN RECEPT CPC 24POS STD SER 1 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A TO220-7 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 400MA 670 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-D, Dual Link 24 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 104MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf