Rohm Semiconductor ESR10EZPF2202
ESR10EZPF2202 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF2202
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF2202.pdf
Availability of ESR10EZPF2202
QUANTITY
ESR10EZPF2202 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF2202
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF2202
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF2202
Related LinksESR10E, ESR10EZPF2202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF2202 Details Description
Related parts for ESR10EZPF2202
CONN EDGE DUAL .050 DIP 50 POS datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 660MA 312 MOHM datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
LIMIT SWITCH MINI 1NC/1NO 250V datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 18POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf