Rohm Semiconductor ESR10EZPF24R3
ESR10EZPF24R3 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF24R3
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF24R3.pdf
Availability of ESR10EZPF24R3
QUANTITY
ESR10EZPF24R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF24R3
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF24R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF24R3
Related LinksESR10E, ESR10EZPF24R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF24R3 Details Description
Related parts for ESR10EZPF24R3
BOARD TERMINAL TURRET 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOT953 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 249 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 4.1A 18.4 MOHM datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 4F 4.2V SMD datasheet.pdf