Rohm Semiconductor ESR10EZPF2803
ESR10EZPF2803 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF2803
Brief Description
RES SMD 280K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF2803.pdf
Availability of ESR10EZPF2803
QUANTITY
ESR10EZPF2803 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF2803
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF2803
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF2803
Related LinksESR10E, ESR10EZPF2803 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF2803 Details Description
Related parts for ESR10EZPF2803
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
AIR PURGE IONIZER FOR G3TC RELAY datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 4X10 OPEN SN 0.4 datasheet.pdf
CB RELAY (HEAT RESISTANT, DIODE datasheet.pdf
D-SUB FILTER 50POS IP67 datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf