Rohm Semiconductor ESR10EZPF3322
ESR10EZPF3322 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF3322
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF3322.pdf
Availability of ESR10EZPF3322
QUANTITY
ESR10EZPF3322 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF3322
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF3322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF3322
Related LinksESR10E, ESR10EZPF3322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF3322 Details Description
Related parts for ESR10EZPF3322
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
SENSOR MAGNET LINEAR ANGULAR POS datasheet.pdf
IC REG BCK 1.1V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
10CC PICOFLEX 250MM LONG datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf