Rohm Semiconductor ESR10EZPF6650
ESR10EZPF6650 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF6650
Brief Description
RES SMD 665 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF6650.pdf
Availability of ESR10EZPF6650
QUANTITY
ESR10EZPF6650 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF6650
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF6650
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF6650
Related LinksESR10E, ESR10EZPF6650 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF6650 Details Description
Related parts for ESR10EZPF6650
CONN RECEPT PIN .040-.060" .102" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONSPICUITY MARKING 2" RED/WHT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC FPGA 942 I/O 1704BGA datasheet.pdf
CAP CER 390PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf