Rohm Semiconductor ESR10EZPF6703
ESR10EZPF6703 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF6703
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 670K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF6703.pdf
Availability of ESR10EZPF6703
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ESR10EZPF6703 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF6703
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF6703
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)670k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF6703
Related LinksESR10E, ESR10EZPF6703 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF6703 Details Description
Related parts for ESR10EZPF6703
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR YLW PC MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 6POS 35DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 250 VT 10CKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 130 OHM 9SIP datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 BLD 1X3 DKGY C3 datasheet.pdf
MIRROR STAINLESS STEEL 28 INCH datasheet.pdf
CTV 99C 97#22D 2#8(TWIN) SKT R datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
4,7UF 400V 10X12MM 105C 3000H datasheet.pdf