Rohm Semiconductor ESR10EZPF8062
ESR10EZPF8062 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF8062
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF8062.pdf
Availability of ESR10EZPF8062
QUANTITY
ESR10EZPF8062 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF8062
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF8062
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)