Rohm Semiconductor ESR10EZPF8662
ESR10EZPF8662 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF8662
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF8662.pdf
Availability of ESR10EZPF8662
QUANTITY
ESR10EZPF8662 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF8662
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF8662
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF8662
Related LinksESR10E, ESR10EZPF8662 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF8662 Details Description
Related parts for ESR10EZPF8662
IC DUAL LVDS LINE RECEIVR 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR IC 6CH 5V 5MA SGL 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMA datasheet.pdf
RES 0.619 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC EQUALIZER/CBL DVR 32-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 222OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC5590 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
JT 128C 128#22D SKT RECP datasheet.pdf
FO C/A LC ROS LC 62.5 ORN datasheet.pdf
DC-Coupled Demodulating 120 MHz Logarithmic Amplifier IC datasheet.pdf