Rohm Semiconductor ESR10EZPJ243
ESR10EZPJ243 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ243
Brief Description
RES SMD 24K OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ243.pdf
Availability of ESR10EZPJ243
QUANTITY
ESR10EZPJ243 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ243
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ243
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ243
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ243 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ243 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ243
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 4-40 BRASS 3/16" datasheet.pdf
CONN HEADER 30PS.100 DL STR GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT PINS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPC3237TK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 48POS datasheet.pdf