Rohm Semiconductor ESR10EZPJ331
ESR10EZPJ331 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ331
Brief Description
RES SMD 330 OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ331.pdf
Availability of ESR10EZPJ331
QUANTITY
ESR10EZPJ331 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ331
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ331
Featured ProductROHM Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ331
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ331 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ331 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ331
FIXED IND 220UH 2A 150 MOHM TH datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 20-TSSOP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TRF371109 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf