Rohm Semiconductor ESR10EZPJ435
ESR10EZPJ435 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ435
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ435.pdf
Availability of ESR10EZPJ435
QUANTITY
ESR10EZPJ435 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ435
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ435
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ435
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ435 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ435 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ435
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 12MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT SAS 29POS VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SYSTEM ON MODULE LV OMAP3503 datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 16.76MM datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf