Rohm Semiconductor ESR10EZPJ683
ESR10EZPJ683 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ683
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ683.pdf
Availability of ESR10EZPJ683
QUANTITY
ESR10EZPJ683 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ683
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ683
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ683
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ683 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ683 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ683
FUSE GLASS 3.5A 125VAC 2AG datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY BCD 10POS DIP 5V datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS PIN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE SKT datasheet.pdf