Rohm Semiconductor ESR10EZPJ9R1
ESR10EZPJ9R1 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ9R1
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ9R1.pdf
Availability of ESR10EZPJ9R1
QUANTITY
ESR10EZPJ9R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ9R1
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ9R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ9R1
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ9R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ9R1 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ9R1
IC SWITCH SPDT 8SOIC datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE T25S 2.48" datasheet.pdf
SENS 1500PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4" MBO ANTENNA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
CTV 39C 37#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT PLUG datasheet.pdf
10UF 200V 10X21 85C AXI datasheet.pdf