Rohm Semiconductor ESR18EZPF1153
ESR18EZPF1153 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1153
Brief Description
RES SMD 115K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1153.pdf
Availability of ESR18EZPF1153
QUANTITY
ESR18EZPF1153 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1153
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1153
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1153
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1153 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1153 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1153
CARD ENGING 64MB SDRAM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf