Rohm Semiconductor ESR18EZPF1300
ESR18EZPF1300 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1300
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1300.pdf
Availability of ESR18EZPF1300
QUANTITY
ESR18EZPF1300 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1300
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1300
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1300 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1300
RES SMD 280K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPU SUPRV 32K EE RST LO 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.600" 3/5MM 2L datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7S VFN datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf