API Delevan S4924R-391J
S4924R-391J picture photo
Mfg. Part Number
S4924R-391J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 1.45A 180 MOHM
Datasheet Download
S4924R-391J.pdf
Availability of S4924R-391J
QUANTITY
S4924R-391J Order Process
Ship out your order
Specifications of S4924R-391J
Internal Part NumberEIS-S4924R-391J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS4924R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance390nH
Tolerance±5%
Current Rating1.45A
Current - Saturation1.45A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S4924R-391J
Related LinksS4924, S4924R-391J Datasheet, API Delevan Distributor
S4924R-391J Details Description
Related parts for S4924R-391J
RELAY SOFTSTART 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TAPE SMALL PACK 1" X 36 YD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator SPI Dimming 600mA 56-DSBGA datasheet.pdf