Rohm Semiconductor ESR18EZPF1432
ESR18EZPF1432 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1432
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1432.pdf
Availability of ESR18EZPF1432
QUANTITY
ESR18EZPF1432 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1432
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1432
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1432
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1432 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1432
SENSOR IMAGE VGA COLOR 48LCC datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
ACCY MAGN MOUNT 3/4 A195 MUHFM datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
LPAQB19 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
BEVEL 60 1.00MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 3POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf