Rohm Semiconductor ESR18EZPF1804
ESR18EZPF1804 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1804
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1804.pdf
Availability of ESR18EZPF1804
QUANTITY
ESR18EZPF1804 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1804
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1804
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1804
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1804 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1804 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1804
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.6A 71 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 14POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC HALL SENSOR TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 220MA 480 MOHM datasheet.pdf
RES 390 OHM 5% WW datasheet.pdf