Rohm Semiconductor ESR18EZPF2210
ESR18EZPF2210 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF2210
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF2210.pdf
Availability of ESR18EZPF2210
QUANTITY
ESR18EZPF2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF2210
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF2210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF2210
Related LinksESR18E, ESR18EZPF2210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF2210 Details Description
Related parts for ESR18EZPF2210
MOSFET N-CH 75V 100A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 15NS 44TQFP datasheet.pdf
SENSOR 100PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CABLE PIN datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf