Rohm Semiconductor ESR18EZPF23R2
ESR18EZPF23R2 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF23R2
Brief Description
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF23R2.pdf
Availability of ESR18EZPF23R2
QUANTITY
ESR18EZPF23R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF23R2
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF23R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF23R2
Related LinksESR18E, ESR18EZPF23R2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF23R2 Details Description
Related parts for ESR18EZPF23R2
RELAY SSR 18A 480VAC AC OUT QC datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 RED&BLK BOOT 5' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 300MA SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf