Rohm Semiconductor ESR18EZPF24R3
ESR18EZPF24R3 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF24R3
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF24R3.pdf
Availability of ESR18EZPF24R3
QUANTITY
ESR18EZPF24R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF24R3
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF24R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF24R3
Related LinksESR18E, ESR18EZPF24R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF24R3 Details Description
Related parts for ESR18EZPF24R3
CONN RCPT 5X20 FUSEHOLDER SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
POSITION TRANSDUCER-XDCR MLT datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/5-29 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf