Rohm Semiconductor ESR18EZPF31R6
ESR18EZPF31R6 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF31R6
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF31R6.pdf
Availability of ESR18EZPF31R6
QUANTITY
ESR18EZPF31R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF31R6
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF31R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF31R6
Related LinksESR18E, ESR18EZPF31R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF31R6 Details Description
Related parts for ESR18EZPF31R6
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SMINI3 datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 10A TO263AB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10MM datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY DIP THRU HOLE datasheet.pdf
ANT PHANTOM NMO 351-366MHZ BK datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf