Rohm Semiconductor ESR18EZPF3652
ESR18EZPF3652 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3652
Brief Description
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3652.pdf
Availability of ESR18EZPF3652
QUANTITY
ESR18EZPF3652 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3652
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3652
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3652
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3652 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3652 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3652
RES ARRAY 5 RES 8.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 10-UMAX datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:6 450MHZ 32TQFP datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
3300UF 63V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf