Rohm Semiconductor ESR18EZPF3923
ESR18EZPF3923 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3923
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3923.pdf
Availability of ESR18EZPF3923
QUANTITY
ESR18EZPF3923 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3923
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3923
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3923
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3923 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3923 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3923
IC POT/MEM DUAL NV 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100 POLAR GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 60COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf