Rohm Semiconductor ESR18EZPF6490
ESR18EZPF6490 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF6490
Brief Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF6490.pdf
Availability of ESR18EZPF6490
QUANTITY
ESR18EZPF6490 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF6490
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF6490
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF6490
Related LinksESR18E, ESR18EZPF6490 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF6490 Details Description
Related parts for ESR18EZPF6490
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 12DSBGA datasheet.pdf
XFRMR PLANAR 100W 8:2 140UH SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 108V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SPIRALWRAP .25"DIA NATURAL 100' datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 75W 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
56K ADVD MDM,WW USE datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf