Rohm Semiconductor ESR18EZPJ122
ESR18EZPJ122 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPJ122
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPJ122.pdf
Availability of ESR18EZPJ122
QUANTITY
ESR18EZPJ122 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPJ122
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPJ122
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPJ122
Related LinksESR18E, ESR18EZPJ122 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPJ122 Details Description
Related parts for ESR18EZPJ122
RES SMD 3.6 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 10A PIN PLNGR datasheet.pdf
IC FIFO 262144X9 10NS 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN +/-5V OUT datasheet.pdf
IC FPGA 141 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf