Microchip Technology SCH5027D-NW
SCH5027D-NW picture photo
Mfg. Part Number
SCH5027D-NW
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC SUPER I/O W/TEMP SENSING
Datasheet Download
SCH5027D-NW.pdf
Availability of SCH5027D-NW
QUANTITY
SCH5027D-NW Order Process
Ship out your order
Specifications of SCH5027D-NW
Internal Part NumberEIS-SCH5027D-NW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTray
Applications-
InterfaceLPC
Voltage - Supply3.3V
Package / Case128-BFQFP
Supplier Device Package128-QFP (14x20)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SCH5027D-NW
Related LinksSCH50, SCH5027D-NW Datasheet, Microchip Technology Distributor
SCH5027D-NW Details Description
Related parts for SCH5027D-NW
RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5.1V +/-15V 50W datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10.5A IPAK datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RETAINING CLIP datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 15M datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf