Rohm Semiconductor ESR18EZPJ683
ESR18EZPJ683 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPJ683
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPJ683.pdf
Availability of ESR18EZPJ683
QUANTITY
ESR18EZPJ683 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPJ683
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPJ683
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPJ683
Related LinksESR18E, ESR18EZPJ683 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPJ683 Details Description
Related parts for ESR18EZPJ683
IDC CABLE - MCS34K/MC34M/MCS34K datasheet.pdf
TIP SOLDER ROUND .20 X 25 datasheet.pdf
IC DATASELCT/MUX 2-1 QUAD 16SOIC datasheet.pdf
VCO 490-540 MHZ REDBOX datasheet.pdf
CABLE REEL W/20A CONNECT 25'12-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.48MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf