Rohm Semiconductor ESR25JZPF1500
ESR25JZPF1500 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1500
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1500.pdf
Availability of ESR25JZPF1500
QUANTITY
ESR25JZPF1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1500
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1500
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1500 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1500 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1500
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK COUPLER datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 100MSPS DUAL 48-TQFP datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX16809 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA 18GHZ 4DB datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf